کارگزار ناظر

کارگزار ناظر

نویسنده: واحد آنلاین

دسته بندی: بلاگ
۱۴۰۱/۱۱/۲۶
کارگزار ناظر کیست؟
در سامانه معاملات بازار بورس اوراق بهادار ، دارایی سهامداران در هر یک از نمادهای معاملاتی زیر نظر یک کارگزار قرار خواهد گرفت، که به آن کارگزار ناظر گفته می شود و از آن پس سهامداران دارایی سهام خود را در هر نماد معاملاتی صرفاً از طریق کارگزار ناظر خود در آن نماد معاملاتی می توانند به فروش برساند پس از انتخاب کارگزاری دارایی سهامداران در هر یک از نمادهای معاملاتی زیر نظر یک کارگزار قرار می¬گیرد.     
چگونه می توان کارگزار ناظر سهام خود را تشخیص داد؟
اگر تنها در یک کارگزاری خرید و فروش سهام خود را انجام می دهید کارگزار ناظر شما نیز همان کارگزاری است در صورتی که با چند کارگزاری مختلف خرید و فروش سهام را انجام دهید  با مراجعه و ثبت نام در سایت شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به آدرس ddn.csdiran.ir ،قسمت درگاه الکترونیکی سهامدار/ اوراق بهادار/ گزارش دارایی فهرست تمامی سهم ها به همراه کارگزار ناظر قابل مشاهده است همچنین امکان چاپ و دانلود فایل برگه سهام نیز برای شما وجود دارد.
مراحل تغییر کارگزار ناظر در سامانه معاملات بر خط کارگزاری تأمین سرمایه نوین
بعد از ورود به سامانه معاملات برخط قدیم (نسخه کلاسیک) قسمت عملیات / لیست درخواست های تغییر کارگزار ناظر/ثبت درخواست جدید را بزنید در پنجره جدیدی که باز می شود نماد سهم و فایل برگه سهمی که از درگاه یکپارچه ذینفعان دانلود کرده بودید را ضمیمه نمایید و دکمه ثبت را بزنید در صورت نبود مشکل درخواست شما 24 الی 48 ساعت بعد انجام خواهد شد.
در سامانه معاملات بر خط )اکسیر( نیز مراحل را مطابق تصاویر انجام دهید تا درخواست شما ثبت شود.
از طریق منو اصلی که سمت راست سامانه معاملات برخط اکسیر قرار دارد گزینه درخواست تغییر کارگزار ناظر را انتخاب نمایید.
سمت چپ بر روی گزینه تغییر کارگزار ناظر کلیک نمایید، نام نماد را وارد نموده و تصویر برگه سهم را ضمیمه کنید سپس دکمه ذخیره را بزنید.
بعد از ثبت، درخواست شما در وضعیت انتظار اقدام قرار می¬گیرد، شما در قسمت عملیات امکان حذف درخواست خود،مشاهده جزئیات وضعیت درخواست و مشاهده برگه سهام را دارید.همچنین در قسمت جستجو این امکان برای شما فراهم است که تمامی درخواست های کارگزار ناظری که تاکنون ثبت کرده اید را مشاهده نمایید.
بورس کالامعاملات آنلاین اکسیرمعاملات آنلاین قدیممعاملات آفلاینسهام عدالت