همگام سازی با سجام

همگام سازی با سجام

نویسنده: واحد پذیرش

دسته بندی: بلاگ
2 دقیقه زمان مطالعه
۱۴۰۱/۱۲/۱۸

 در حال حاضر سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان) که به اختصار سامانه سجام یا سجام نیز نامیده می‌شود، سامانه‌ای است که توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه راه‌اندازی شده است. هدف اصلی این سامانه، تسهیل دسترسی سرمایه‌گذاران به خدمات بازار سرمایه است. کلیه سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی فعال در بازار سرمایه باید در این سامانه ثبت نام نمایند. به عبارت دیگر، هیچ شخص حقیقی و حقوقی نمی‌تواند بدون ثبت و تایید اطلاعات در سجام خدماتی از قبیل خرید و فروش سهام را دریافت نماید.
بدیهی است در مواردی، اطلاعات اشخاص از اطلاعات ثبت شده در شناسنامه تا محل کار و زندگی و شماره حساب معرفی شده، ممکن است دستخوش تغییر شود. توصیه بر این است برای آن که در فعالیت خود در بازار سرمایه دچار مشکل نشوید، در اولین فرصت وارد سامانه سجام شده و اطلاعات تغییر یافته را در سامانه مذکور نیز بروز رسانی کرده و به ثبت برسانید. 
در چنین حالتی، بدیهی است که آخرین اطلاعات ثبت شده شما در سامانه سجام با اطلاعات ثبت شده نزد کارگزاری دارای مغایرت است. از آنجایی که اطلاعات ثبت شده در سامانه سجام مرجع اصلی اطلاعات اشخاص در بازار سرمایه است، قانوناً و بر طبق مقررات و برای پرهیز از هرگونه مشکل یا اختلالی، باید اطلاعات موجود و ثبت شده نزد کارگزاری، با آخرین اطلاعات سامانه سجام، یکسان و همگام سازی شود. 
 شما می توانید به راحتی و با استفاده از نئوکارگزاری نوین و تنها با یک کلیک، تغییرات صورت پذیرفته در سامانه سجام را در کارگزاری نیز بروز رسانی کرده تا هیچ گونه مغایرتی بین اطلاعات شما در سجام و نزد کارگزاری وجود نداشته باشد.  

 در نئوکارگزاری نوین، همه چیز آنی و در لحظه است، هیچ عملیاتی نیاز به مراجعه یا در انتظار تایید کارگزاری نخواهد بود.

بورس کالامعاملات آنلاین اکسیرمعاملات آنلاین قدیممعاملات آفلاینسهام عدالت