معاملات بر خط یا آنلاین چیست ؟

معاملات بر خط یا آنلاین چیست ؟

نویسنده: واحد انلاین

دسته بندی: بلاگ
3 دقیقه زمان مطالعه
۱۴۰۱/۱۱/۲۶
معاملات بر خط یا آنلاین  (online trading) چیست ؟
سیستم معاملات آنلاین یکی از بزرگ ترین تحولات در بازار بورس است زیرا به میزان قابل توجهی انجام معاملات بورسی را برای سرمایه گذاران راحت نموده است معاملات آنلاین به معاملاتی اشاره دارند که از طریق بستر اینترنت انجام می¬شوند کافی است شما به وسیله کامپیوتر یا گوشی همراه خود به خط اینترنت متصل باشید ،می¬توانید چنین معاملاتی را به انجام برسانید.معاملات برخط فرآیندی می-باشد که در آن سرمایه گذار دارای کد معاملات برخط بطور مستقیم خرید و فروش سهام را از طریق اینترنت انجام می¬دهد.سامانه های آنلاین زمینه را برای حضور سرمایه گذاران بیشتر فراهم می¬کنند. در حال حاضر بیشترین حجم معاملات بورس از طریق سامانه های آنلاین انجام می¬شود.
مزایای معاملات برخط :
ارسال سفارش خرید و فروش به صورت لحظه‌ای و بدون اتلاف وقت ،به صورت مستقیم و بدون واسطه
امکان انجام فرآیندهای مالی و بانکی بدون مراجعه حضوری
امکان گزارش‌گیری از صورت‌حساب شخصی
امکان مشاهده سبد سهام با محاسبه میزان سود، ضرر، سود مجمع و …
امکان دسترسی همیشگی به بازار بدون محدودیت مکانی و زمانی
تفاوت معاملات آنلاین و آفلاین چیست؟
معاملات آنلاین و آفلاین (اینترنتی) دو قرارداد متفاوت است. که مشتری با تکمیل و امضای هر کدام از قراردادها مجوز معاملات از طریق آن را کسب می¬‌کند.
مشتری برای هر کدام از معاملات آنلاین و آفلاین نام کاربری و کلمه عبور جداگانه دریافت می¬‌کند.
معاملات آنلاین و آفلاین لینک ورود به سامانه متفاوتی دارند.
در معاملات آنلاین کاربر بدون واسطه و در هر لحظه ای امکان برقراری ارتباط با سامانه معاملاتی و ارسال و ویرایش و حذف سفارشات خود را دارد اما در معاملات آفلاین کاربر درخواست خود را از طریق سامانه معلات اینترنتی ثبت می¬نماید و بعد از تایید کارگزار درخواست برای معامله گر مربوطه ارسال می¬شود که با توجه به حجم سفارشات ارسالی به کارگزار تا زمان ثبت سفارش اتلاف زمانی قابل توجهی پیش می آید.

نحوه انجام معامله در سامانه معاملات بر خط کارگزاری تأمین سرمایه نوین 
برای ورود به سامانه معاملات بر خط کارگزاری تأمین سرمایه نوین باید یک حساب معاملاتی آنلاین باز کنید بعد از افتتاح حساب (به صورت حضوری یا از طریق ثبت نام غیر حضوری) و دریافت نام کاربری و کلمه عبور می توانید با ورود به سایت کارگزاری تأمین سرمایه نوین به آدرس www.nibb.ir  وارد قسمت سامانه ها شده و با کلیک بر روی معاملات آنلاین نسخه جدید (اکسیر) یا نسخه قدیم (کلاسیک) معاملات خود را انجام دهید.
و یا از طریق لینک های زیر به طور مستقیم وارد سامانه ها شوید:
سامانه آنلاین قدیم (کلاسیک)
https://nibbourse.irbroker.com/ 
سامانه آنلاین جدید (اکسیر)
https://nibbourse.exirbroker.ir/
رایان همراه 
رایان همراه ابزاری برای انجام معاملات بر خط بورس از طریق گوشی های هوشمند و تبلت ها می باشد کلیه مشتریان کارگزاری که نام کاربری و کلمه عبور دسترسی به سامانه برخط کارگزاری را دریافت نموده اند می توانند با همان نام کاربری و کلمه عبور از این سامانه نیز استفاده نمایند.
دریافت مستقیم اندروید                      https://cafebazaar.ir/app/com.rh.ot.android 
دریافت از گوگل پلی        https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rh.ot.android         
کارگزاری تأمین سرمایه نوین علاوه بر سامانه معاملات بر خط رایان هم افزا جهت انجام معاملات آپشن (اختیار معامله ) به صورت موازی سامانه معاملات صحرا را نیز در اختیار دارد.
جهت دریافت کد آپشن (اختیار معامله ) ابتدا باید دسترسی به سامانه معاملات بر خط رایان هم افزا را داشته باشید و بعد از تکمیل فرم های مربوطه امکان معامله بر روی نمادهای اختیار معامله را نیز خواهید داشت.
جهت ورود به سامانه معاملات بر خط صحرا می¬توانید از طریق لینک زیر وارد شوید:
https://nibb.ephoenix.ir 
جهت ورود به سامانه معاملات بر خط صحرا نسخه موبایل از آدرس زیر وارد شود :
https://mobile.ephoenix.ir بورس کالامعاملات آنلاین اکسیرمعاملات آنلاین قدیممعاملات آفلاینسهام عدالت